BZB984-C5V1,115
BZB984-C5V1,115
Part NumberBZB984-C5V1,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-663
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZB984-C5V1,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±5%
Power - Max265mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-663
Supplier Device PackageSOT-663
BZB984-C5V1,115 - Related Products
More >>
BZB984-C5V1,115 Nexperia USA Inc., Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.1V 265mW ±5% SOT-663, View