BZB984-C3V9,115
BZB984-C3V9,115
Part NumberBZB984-C3V9,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-663
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZB984-C3V9,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Arrays
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max265mW
Impedance (Max) (Zzt)85 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA