BUK9214-30A,118
BUK9214-30A,118
Part NumberBUK9214-30A,118
Detailed Description
BUK9214-30A,118 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerNexperia USA Inc.
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C63A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs12mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs31nC @ 5V
Vgs (Max)±15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds2317pF @ 25V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)107W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)