BLS6G2731-120,112
BLS6G2731-120,112
Part NumberBLS6G2731-120,112
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-502A
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLS6G2731-120,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.7GHz ~ 3.1GHz
Gain13.5dB
Voltage - Test32V
Current Rating (Amps)33A
Noise Figure-
Current - Test100mA
Power - Output120W
Voltage - Rated60V