BLF8G27LS-100V,118
BLF8G27LS-100V,118
Part NumberBLF8G27LS-100V,118
Datasheet
Package / CaseSOT-1244B
Detailed Description
BLF8G27LS-100V,118 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test900mA
Power - Output25W
Voltage - Rated65V