PD55003TR-E
PD55003TR-E
Part NumberPD55003TR-E
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CasePowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PD55003TR-E - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSTMicroelectronics
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS
Frequency500MHz
Gain17dB
Voltage - Test12.5V
Current Rating (Amps)2.5A
Noise Figure-
Current - Test50mA
Power - Output3W
Voltage - Rated40V