BAS70-05W,115
BAS70-05W,115
Part NumberBAS70-05W,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSC-70, SOT-323
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BAS70-05W,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Rectifiers - Arrays
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)70V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)70mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 15mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 70V
Operating Temperature - Junction150°C (Max)