B78108S1223K000
B78108S1223K000
Part NumberB78108S1223K000
Detailed Description
B78108S1223K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)740mOhm Max
Q @ Freq55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)