4816P-1-220LF
4816P-1-220LF
Part Number4816P-1-220LF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
4816P-1-220LF - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerBourns Inc.
Series4800P
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1Ohm
Number of Resistors8
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)