4608X-AP1-103LF
4608X-AP1-103LF
Part Number 4608X-AP1-103LF
Description RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP
Package / Case 8-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4608X-AP1-103LF - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet 4600x Series
Standard Package 1000
Manufacturer Bourns Inc.
Series 4600X
Packaging Tape & Box (TB)
Part Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 10k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 7
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 8-SIP
Supplier Device Package 8-SIP
Size / Dimension 0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)