4609X-101-101LF
4609X-101-101LF
Part Number 4609X-101-101LF
Description RES ARRAY 8 RES 100 OHM 9SIP
Package / Case 9-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 100 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4609X-101-101LF - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet 4600x Series
Standard Package 200
Manufacturer Bourns Inc.
Series 4600X
Packaging Bulk
Part Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 100
Tolerance ±2%
Number of Resistors 8
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 9
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 9-SIP
Supplier Device Package 9-SIP
Size / Dimension 0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)