4606X-101-470LF
4606X-101-470LF
Part Number 4606X-101-470LF
Description RES ARRAY 5 RES 47 OHM 6SIP
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 47 Ohm ±1Ohm 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 6-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4606X-101-470LF - Product Attributes
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 47
Tolerance ±1Ohm
Number of Pins 6
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 6-SIP
Size / Dimension 0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)