4606X-101-152LF
4606X-101-152LF
Part Number 4606X-101-152LF
Description RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 6SIP
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1.5k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4606X-101-152LF - Product Attributes
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 1.5k
Tolerance ±2%
Number of Pins 6
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 6-SIP
Size / Dimension 0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)