4605X-101-272LF
4605X-101-272LF
Part Number 4605X-101-272LF
Description RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 5SIP
Package / Case 5-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.7k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 5-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4605X-101-272LF - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet 4600x Series
Standard Package 200
Manufacturer Bourns Inc.
Series 4600X
Packaging Bulk
Part Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 2.7k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 5
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 5-SIP
Supplier Device Package 5-SIP
Size / Dimension 0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)