4611X-101-331LF
4611X-101-331LF
Part Number 4611X-101-331LF
Description RES ARRAY 10 RES 330 OHM 11SIP
Package / Case 11-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 330 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 11-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4611X-101-331LF - Product Attributes
Datasheet 4600x Series
Standard Package 100
Part Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 330
Tolerance ±2%
Number of Resistors 10
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 11
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 11-SIP
Supplier Device Package 11-SIP
Size / Dimension 1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)