4604X-102-101LF
4604X-102-101LF
Part Number 4604X-102-101LF
Description RES ARRAY 2 RES 100 OHM 4SIP
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 100 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 4-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4604X-102-101LF - Product Attributes
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 100
Tolerance ±2%
Number of Resistors 2
Number of Pins 4
Power Per Element 300mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 4-SIP
Size / Dimension 0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)