4308R-101-331LF
4308R-101-331LF
Part Number4308R-101-331LF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case8-SIP
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
4308R-101-331LF - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package25
ManufacturerBourns Inc.
Series4300R
PackagingBulk
Part StatusActive
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift50 ppm/°C
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max)0.195" (4.95mm)
Base Part Number4308R
4308R-101-331LF - Related Products
More >>
4308R-101-331LF Bourns Inc., 330 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP, 4300R View