2518068007Y3
2518068007Y3
Part Number2518068007Y3
Detailed Description
2518068007Y3 - Product Attributes
Number of Lines1
Current Rating (Max)3A
DC Resistance (DCR) (Max)40mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.071" (1.80mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)