2518061017Y6
2518061017Y6
Part Number2518061017Y6
Detailed Description
2518061017Y6 - Product Attributes
Categories Filters / Ferrite Beads and Chips
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerFair-Rite Products Corp.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines1
Current Rating (Max)6A
DC Resistance (DCR) (Max)20mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.071" (1.80mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
2518061017Y6 - Related Products
More >>
2518061017Y6 Fair-Rite Products Corp., 1 Signal Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 6A 20mOhm, View