2508051107Y0
2508051107Y0
Part Number2508051107Y0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
2508051107Y0 - Product Attributes
Categories Filters / Ferrite Beads and Chips
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerFair-Rite Products Corp.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines1
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max)100mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)