2506031007H0
2506031007H0
Part Number2506031007H0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
2506031007H0 - Product Attributes
Categories Filters / Ferrite Beads and Chips
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerFair-Rite Products Corp.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines1
Current Rating (Max)900mA
DC Resistance (DCR) (Max)100Ohm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)