2504021007Y0
2504021007Y0
Part Number2504021007Y0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0402 (1005 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
2504021007Y0 - Product Attributes
Categories Filters / Ferrite Beads and Chips
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerFair-Rite Products Corp.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines1
Current Rating (Max)500mA
DC Resistance (DCR) (Max)50mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)