22R225MC
22R225MC
Part Number22R225MC
Detailed Description
22R225MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerMurata Power Solutions Inc.
Series2200RM
PackagingCut Tape (CT)
Material - Core-
Inductance2.2mH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.58Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.311" (7.90mm)