177CDMCCDS-1R0MC
177CDMCCDS-1R0MC
Part Number177CDMCCDS-1R0MC
Detailed Description
177CDMCCDS-1R0MC - Product Attributes
Material - CoreMetal
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)44.6A
Current - Saturation60.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.38mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
177CDMCCDS-1R0MC - Related Products
More >>
177CDMCCDS-1R0MC Sumida America Components Inc., 1µH Shielded Molded Inductor 44.6A 1.38mOhm Max Nonstandard, 177CDMCC/DS View