101X43W474MV4E
101X43W474MV4E
Part Number101X43W474MV4E
Datasheet
Package / Case1812 (4532 Metric)
Detailed Description
101X43W474MV4E - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
SeriesX2Y®
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.174" L x 0.125" W (4.42mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.090" (2.29mm)