0805CS-331EJTS
0805CS-331EJTS
Part Number 0805CS-331EJTS
Description CHIP INDUCTOR 330NH5% 310MA 1.4O
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 330nH Unshielded Wirewound Inductor 310mA 1.4Ohm 0805 (2012 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0805CS-331EJTS - Product Attributes
Datasheet 0805CS Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0805CS
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ceramic
Inductance 330nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 310mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm
Q @ Freq 48 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 600MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)