0630CDMCCDS-150MC
0630CDMCCDS-150MC
Part Number0630CDMCCDS-150MC
Detailed Description
0630CDMCCDS-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0630CDMC/DS
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.3A
Current - Saturation4.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)115mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)