0624CDMCCDS-R22MC
0624CDMCCDS-R22MC
Part Number0624CDMCCDS-R22MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
0624CDMCCDS-R22MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0624CDMC/DS
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMolded
Material - CoreMetal
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)22A
Current - Saturation36.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)