0624CDMCCDS-150MC
0624CDMCCDS-150MC
Part Number0624CDMCCDS-150MC
Detailed Description
0624CDMCCDS-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0624CDMC/DS
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.5A
Current - Saturation3.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)160mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)