0412CDMCCDS-R47MC
0412CDMCCDS-R47MC
Part Number0412CDMCCDS-R47MC
Detailed Description
0412CDMCCDS-R47MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0412CDMC/DS
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6A
Current - Saturation9.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)21mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)