0402HP-200EHTS
0402HP-200EHTS
Part Number 0402HP-200EHTS
Description CHIP INDUCTOR 20.0NH3% 780MA 0.1
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 20nH Unshielded Wirewound Inductor 780mA 185mOhm 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0402HP-200EHTS - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet 0402HP Series Datasheet
Standard Package 4000
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0402HP
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ceramic
Inductance 20nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 780mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 185mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 3.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)