0402HP-190EGTS
0402HP-190EGTS
Part Number 0402HP-190EGTS
Description CHIP INDUCTOR 19.0NH2% 850MA 0.1
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 19nH Unshielded Wirewound Inductor 850mA 145mOhm 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0402HP-190EGTS - Product Attributes
Datasheet 0402HP Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0402HP
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ceramic
Inductance 19nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 850mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 145mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 3.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)