0402HM-220EJTS
0402HM-220EJTS
Part Number 0402HM-220EJTS
Description CHIP INDUCTOR 22.0NH5% 310MA 0.3
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 22nH Unshielded Wirewound Inductor 310mA 300mOhm 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0402HM-220EJTS - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet 0402HM Series Datasheet
Standard Package 4000
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0402HM
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 22nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 310mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)