UR73VD2BTTD10L0F
UR73VD2BTTD10L0F
Part NumberUR73VD2BTTD10L0F
Datasheet
Package / Case1206 (3216 Metric)
Detailed Description
UR73VD2BTTD10L0F - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)