UR73VD2ATTD30L0F
UR73VD2ATTD30L0F
Part NumberUR73VD2ATTD30L0F
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric)
Detailed Description
UR73VD2ATTD30L0F - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance30 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)