UR732BTTD47L0F
UR732BTTD47L0F
Part NumberUR732BTTD47L0F
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1206 (3216 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
UR732BTTD47L0F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesUR73
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance47 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)