TK233-10.0K-0.1%-10PPM
TK233-10.0K-0.1%-10PPM
Part NumberTK233-10.0K-0.1%-10PPM
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
TK233-10.0K-0.1%-10PPM - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package50
ManufacturerCaddock Electronics Inc.
SeriesTK200
Packaging-
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.290" L x 0.095" W (7.37mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.63mm)
Number of Terminations2
TK233-10.0K-0.1%-10PPM - Related Products