SR733ATTER499F
SR733ATTER499F
Part NumberSR733ATTER499F
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SR733ATTER499F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesSR73
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance499 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)