SR2512KK-0722RL
SR2512KK-0722RL
Part NumberSR2512KK-0722RL
Detailed Description
SR2512KK-0722RL - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance22 Ohms
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)