SOMC1603100KFEA
SOMC1603100KFEA
Part NumberSOMC1603100KFEA
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SOMC1603100KFEA - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerVishay Dale
SeriesSOMC
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Number of Resistors8
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max)0.090" (2.29mm)