RN73R2BTTD4992B25
RN73R2BTTD4992B25
Part NumberRN73R2BTTD4992B25
Detailed Description
RN73R2BTTD4992B25 - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesRN73R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance49.9 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)