RN73H2ETTD1500B25
RN73H2ETTD1500B25
Part NumberRN73H2ETTD1500B25
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1210 (3225 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN73H2ETTD1500B25 - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesRN73H
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance150 Ohms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)