RN73H1ETTP1501D25
RN73H1ETTP1501D25
Part NumberRN73H1ETTP1501D25
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0402 (1005 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN73H1ETTP1501D25 - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesRN73H
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance1.5 kOhms
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)