RK73B2BTTD155J
RK73B2BTTD155J
Part NumberRK73B2BTTD155J
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1206 (3216 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RK73B2BTTD155J - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesRK73B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance1.5 MOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)