RK73B2ATTD224J
RK73B2ATTD224J
Part NumberRK73B2ATTD224J
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RK73B2ATTD224J - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesRK73B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance220 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)