RK73B1JTTD430J
RK73B1JTTD430J
Part NumberRK73B1JTTD430J
Detailed Description
RK73B1JTTD430J - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance43 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)