RK73B1JTTD226J
RK73B1JTTD226J
Part NumberRK73B1JTTD226J
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RK73B1JTTD226J - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesRK73B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance22 MOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)