RK73B1ETTP225J
RK73B1ETTP225J
Part NumberRK73B1ETTP225J
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0402 (1005 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RK73B1ETTP225J - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesRK73B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance2.2 MOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)