PTF56200K00BZEB
PTF56200K00BZEB
Part NumberPTF56200K00BZEB
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PTF56200K00BZEB - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerVishay Dale
SeriesPTF
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance200 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)