PT10MV10-473A2020
PT10MV10-473A2020
Part NumberPT10MV10-473A2020
Detailed Description
PT10MV10-473A2020 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance47 kOhms
Power (Watts)0.15W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)